KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17309131
nr 1730 9131
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad, marin. Olja på duk, 51x74 cm, yttermått inklusive ram: 66x93 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 oktober 2025
kl 18:48:59
12/10 22:04:58
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson